တိုင်းဒေသကြီး/ပြည်နယ် အစိုးရအဖွဲ့များ အမည်စာရင်း

တိုင်းဒေသကြီး/ပြည်နယ် အစိုးရအဖွဲ့ဝင်များ

ကချင်ပြည်နယ်

စဉ်

ဝန်ကြီ:

ဝန်ကြီးဌာနအမည်

၁။

ဒေါက်တာခက်အောင်

ဝန်ကြီးချုပ်

၂။

ဦးထွန်းတင်

လွှတ်တော်ဥက္ကဋ္ဌ

၃။

ဦးခင်မောင်မြင့်(ခ)ဦးဒိတ်

ဗမာတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၄။

ဦးစိုင်းစိန်လင်း

ရှမ်းတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၅။

ဦးအားတီယောဟန်

လီဆူတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၆။

ဦးရန်နမ်းဖုန်

ရဝမ်တိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၇။

ဗိုလ်မှူးကြီးသူရမျိုးတင်

လုံခြုံရေးနှင့်နယ်စပ်ရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၈။

ဦးဝေလင်း

ဘဏ္ဍာ၊အခွန်၊စီမံကိန်းနှင့်စီးပွားရေးဝန်ကြီဌာန

၉။

ဦးဝင်းညွန့်

လမ်းပန်းဆက်သွယ်ရေး၊လျှပ်စစ်နှင့်စက်မှုလက်မှုဝန်ကြီးဌာန

၁၀။

ဦးမြသိန်း

စိုက်ပျိုးမွေးမြူရေးနှင့်ဆည်မြောင်းဝန်ကြီးဌာန

၁၁။

ဦးHလအောင်

သယံဇာတနှင့်သဘာဝပတ်ဝန်းကျင်ထိန်းသိမ်းရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၂။

ဦးနေဝင်း

စည်ပင်သာယာရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၃။

ဒေါက်တာသင်းလွင်

လူမှုရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၄။

ဦးဒီဆင်ရမ်

ဥပဒေချုပ်

၁၅။

ဦးတင်လှိုင်

စာရင်းစစ်ချုပ်

 

ကယားပြည်နယ်

စဉ်

ဝန်ကြီ:

ဝန်ကြီးဌာနအမည်

၁။

ဦးအယ်လ်ဖောင်းရှို

ဝန်ကြီးချုပ်

၂။

ဦးလှထွေး

လွှတ်တော်ဥက္ကဋ္ဌ

၃။

ဦးလှမျိုးဆွေ

ဗမာတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၄။

ဗိုလ်မှူးကြီးမြင့်ဝေ

လုံခြုံရေးနှင့်နယ်စပ်ရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၅။

ဦးခင်မောင်ဖြူ

လမ်းပန်းဆက်သွယ်ရေးနှင့်လျှပ်စစ်ဝန်ကြီးဌာန

၆။

ဦးဘော့စ်ကို

စိုက်ပျိုးမွေးမြူရေးနှင့်ဆည်မြောင်းဝန်ကြီးဌာန

၇။

ဒေါက်တာအောင်ကျော်ဌေး

စည်ပင်သာယာရေးနှင့်လူမှုရေးဝန်ကြီးဌာန

၈။

ဦးတီရယ်

သယံဇာတနှင့်သဘာဝပတ်ဝန်းကျင်ထိန်းသိမ်းရေးဝန်ကြီးဌာန

၉။

ဦးမော်မော်

စီမံကိန်းနှင့်ဘဏ္ဍာရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၀။

ဦးစိုင်းကျော်ဇံ

ဥပဒေချုပ်

၁၁။

ဦးအောင်မောင်း

စာရင်းစစ်ချုပ်

ကရင်ပြည်နယ်

စဉ်

ဝန်ကြီး

ဝန်ကြီ:ဌာနအမည်

၁။

ဒေါ်နန်းခင်ထွေးမြင့်

ဝန်ကြီးချုပ်

၂။

ဦးစောချစ်ခင်

လွှတ်တော်ဥက္ကဋ္ဌ

၃။

ဦးတေဇထွဋ်လှိုင်ထွေး

ဗမာတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၄။

ဦးမင်းတင်ဝင်း

မွန်တိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၅။

ဦးခွန်မျိုးတင့်

ပအိုဝ်းတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၆။

ဗိုလ်မှူးကြီးမျိုးမင်းနောင်

လုံခြုံရေးနှင့်နယ်စပ်ရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၇။

ဦးသန်းနိုင်

စီမံကိန်း၊ဘဏ္ဍာရေးနှင့်စည်ပင်သာယာရေးဝန်ကြီးဌာန

၈။

ဦးစောမြင့်ဦး

စိုက်ပျိုးရေး၊မွေးမြူရေးနှင့်ဆည်မြောင်းဝန်ကြီးဌာန

၉။

ဦးစိုးလှိုင်

လျှပ်စစ်နှင့်စက်မှုဝန်ကြီးဌာန

၁၀။

ဦးစောပြည်သာ

သဘာဝပတ်ဝန်းကျင်ထိန်းသိမ်းရေး၊သစ်တော၊သတ္တုနှင့်လမ်းပန်းဆက်သွယ်ရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၁။

ဒေါက်တာတင်ဝင်းကျော်

လူမှုရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၂။

ဦးစောချစ်မြင့်လေး

ဥပဒေချုပ်

၁၃။

ဦးစောလှထွန်း

စာရင်းစစ်ချုပ်

ချင်းပြည်နယ်

စဉ်

ဝန်ကြီး

ဝန်ကြီ:ဌာနအမည်

၁။

ဦးဆလိုင်းလျန်လွယ်

ဝန်ကြီးချုပ်

၂။

ဦးဇိုဘွဲ

လွှတ်တော်ဥက္ကဋ္ဌ

၃။

ဗိုလ်မှူးကြီးဟန်ဝင်းအောင်

လုံခြုံရေးနှင့်နယ်စပ်ရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၄။

ဦးဝီကော

စီမံကိန်းနှင့်ဘဏ္ဍာရေးဝန်ကြီးဌာန

၅။

ဦးမန်ဟင်းဒါးလ်

စိုက်ပျိုးရေး၊မွေးမြူရေး၊သစ်တောနှင့်သတ္တုဝန်ကြီးဌာန

၆။

ဦးရွှေထီးအိုး

လမ်းပန်းဆက်သွယ်ရေးဝန်ကြီးဌာန

၇။

ဦးစိုးထက်

စည်ပင်သာယာရေး၊လျှပ်စစ်နှင့်စက်မှုလက်မှုဝန်ကြီးဌာန

၈။

ဦးပေါင်လွန်းမင်ထန်

လူမှုရေးဝန်ကြီးဌာန

၉။

ဦးထန်ကျုံး(ခ)ဦးဆနီဇာဟိုး

ဥပဒေချုပ်

၁၀။

ဦးလာလ်တင်မန်း(ခ)ဦးဒေးဗစ်လာလ်တင်မောင်

စာရင်းစစ်ချုပ်

စစ်ကိုင်းတိုင်းဒေသကြီး

စဉ်

ဝန်ကြီး

ဝန်ကြီ:ဌာနအမည်

၁။

ဒေါက်တာမြင့်နိုင်

ဝန်ကြီးချုပ်

၂။

ဦးသန်း

လွှတ်တော်ဥက္ကဋ္ဌ

၃။

ဦးကေဆိုင်း

နာဂကိုယ်ပိုင်အုပ်ချုပ်ခွင့်ရဒေသ

၄။

ဒေါ်မွှေးမွှေးခင်

ရှမ်းတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၅။

ဦးလာလ်ထောင်ထန်း

ချင်းတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၆။

ဗိုလ်မှူးကြီးသန်းထွန်းအောင်

လုံခြုံရေးနှင့်နယ်စပ်ရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၇။

ဦးစိုးဦး

စီမံကိန်းနှင့်ဘဏ္ဍာရေးဝန်ကြီးဌာန

၈။

ဦးကမ်ဇာမုံ

စိုက်ပျိုးရေး၊မွေးမြူရေးနှင့်ဆည်မြောင်းဝန်ကြီးဌာန

၉။

ဦးသန်းညွန့်ဝင်း

လျှပ်စစ်၊စက်မှုနှင့်လမ်းပန်းဆက်သွယ်ရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၀။

ဦးမြင့်ကြည်

စည်ပင်သာယာရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၁။

ဒေါက်တာဇော်ဝင်း

လူမှုရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၂။

ဦးခင်မောင်လှ

ဥပဒေချုပ်

၁၃။

ဦးစိုးလွင်

စာရင်းစစ်ချုပ်

တနင်္သာရီတိုင်းဒေသကြီး

စဉ်

ဝန်ကြီး

ဝန်ကြီးဌာနအမည်

၁။

ဒေါက်တာလဲ့လဲ့မော်

ဝန်ကြီးချုပ်

၂။

ဦးခင်မောင်အေး

လွှတ်တော်ဥက္ကဋ္ဌ

၃။

ဦးစောလုကာ

ကရင်တိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၄။

ဗိုလ်မှူးကြီးကျော်ဇေယျ

လုံခြုံရေးနှင့်နယ်စပ်ရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၅။

ဦးဖြိုးဝင်းထွန်း

စီမံကိန်းနှင့်ဘဏ္ဍာရေးဝန်ကြီးဌာန

၆။

ဦးဟိုပင်

လူမှုရေးနှင့်စည်ပင်သာယာရေးဝန်ကြီးဌာန

၇။

ဦးမြင့်မောင်

သယံဇာတနှင့်ပတ်ဝန်းကျင်ထိန်းသိမ်းရေးဝန်ကြီးဌာန

၈။

ဦးကြည်လှိုင်

လျှပ်စစ်နှင့်စွမ်းအင်ဝန်ကြီးဌာန

၉။

ဦးမြင့်စန်း

စိုက်ပျိုးရေး၊မွေးမြူရေးနှင့်ဆည်မြောင်းဝန်ကြီးဌာန

၁၀။

ဦးစိုးမြင့်

ဥပဒေချုပ်

၁၁။

ဦးသိန်းထွန်း

စာရင်းစစ်ချုပ်

၁၂။

ဦးတင်အောင်

တရားလွှတ်တော်တရားသူကြီးချုပ်

ပဲခူးတိုင်းဒေသကြီး

စဉ်

ဝန်ကြီး

ဝန်ကြီးဌာနအမည်

၁။

ဦးဝင်းသိန်း

ဝန်ကြီးချုပ်

၂။

ဦးခင်မောင်ရင်

လွှတ်တော်ဥက္ကဋ္ဌ

၃။

ဒေါ်နော်ပွယ်ဆေး

ကရင်တိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၄။

ဗိုလ်မှူးကြီးလှမျိုးရွှေ

လုံခြုံရေးနှင့်နယ်စပ်ရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၅။

ဦးအောင်ဇော်နိုင်

စိုက်ပျိုးရေးနှင့်မွေးမြူရေးဝန်ကြီးဌာန

၆။

ဒေါက်တာစောညိုဝင်း

သယံဇာတ၊သစ်တောနှင့်သဘာဝပတ်ဝန်းကျင်ထိန်းသိမ်းရေးဝန်ကြီးဌာန

၇။

ဒေါ်ညွန့်ညွန့်ဌေး

စည်ပင်သာယာနှင့်လူမှုရေးဝန်ကြီးဌာန

၈။

ဦးညွန့်ရွှေ

စီမံကိန်းနှင့်ဘဏ္ဍာရေးဝန်ကြီးဌာန

၉။

ဦးသန်းဝင်း

စက်မှုလျှပ်စစ်နှင့်လမ်းပန်းဆက်သွယ်ရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၀။

ဦးအုန်းမြင့်

ဥပဒေချုပ်

၁၁။

ဒေါ်သန်းဝင်း

စာရင်းစစ်ချုပ်

၁၂။

ဦးမောင်မောင်အေး

တရားလွှတ်တော်တရားသူကြီး

၁၃။

ဒေါ်လွင်လွင်အေးကျော်

တရားလွှတ်တော်တရားသူကြီး

မကွေးတိုင်းဒေသကြီး

စဉ်

ဝန်ကြီး

ဝန်ကြီးဌာနအမည်

၁။

ဒေါက်တာအောင်မိုးညို

ဝန်ကြီးချုပ်

၂။

ဦးတာ

လွှတ်တော်ဥက္ကဋ္ဌ

၃။

ဦးလှထွန်း

ချင်းတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၄။

ဗိုလ်မှူးကြီးမင်းဦး

လုံခြုံရေးနှင့်နယ်စပ်ရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၅။

ဦးတင်နွယ်ဦး

ဆောက်လုပ်ရေး၊ပို့ဆောင်ဆက်သွယ်ရေးဝန်ကြီးဌာန

၆။

ဦးဝင်းမော်ဌေး

စိုက်ပျိုးမွေးမြူရေးနှင့်ဆည်မြောင်းဝန်ကြီးဌာန

၇။

ဦးမြင့်ဇော်

သယံဇာတ၊သဘာဝပတ်ဝန်းကျင်၊လျှပ်စစ်နှင့်စွမ်းအင်ဝန်ကြီးဌာန

၈။

ဦးဇော်မင်း

စီမံကိန်း၊ဘဏ္ဍာရေးနှင့်စည်ပင်သာယာရေးဝန်ကြီးဌာန

၉။

ဦးမြင့်ဆွေ

အလုပ်သမား၊လူဝင်မှုကြီးကြပ်ရေးနှင့်ပြည်သူ့အင်အားဝန်ကြီးဌာန

၁၀။

ဒေါက်တာခင်မောင်အေး

လူမှုရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၁။

ဦးဆန်းလင်း

ဥပဒေချုပ်

၁၂။

ဦးလှသန်း

စာရင်းစစ်ချုပ်

မန္တလေးတိုင်းဒေသကြီး

စဉ်

ဝန်ကြီး

ဝန်ကြီးဌာနအမည်

၁။

ဒေါက်တာဇော်မြင့်မောင်

ဝန်ကြီးချုပ်

၂။

ဦးအောင်ကျော်ဦး

လွှတ်တော်ဥက္ကဋ္ဌ

၃။

ဒေါက်တာရဲလွင်

စည်ပင်သာယာရေးဝန်ကြီးဌာနမြို့တော်ဝန်

၄။

ဦးစိုင်းကျော်ဇော

ရှမ်းတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၅။

ဗိုလ်မှူးကြီးကျော်ကျော်မင်း

လုံခြုံရေးနှင့်နယ်စပ်ရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၆။

ဒေါက်တာစိုးသန်း(ခ)ဦးကျော်စိုးသန်း

စိုက်ပျိုးရေး၊မွေးမြူရေးနှင့်ဆည်မြောင်းဝန်ကြီးဌာန

၇။

ဦးဇာနည်အောင်

လျှပ်စစ်၊စွမ်းအင်နှင့်ဆောက်လုပ်ရေးဝန်ကြီးဌာန

၈။

ဦးမျိုးသစ်(ခ)ဦးပါလေး

သယံဇာတနှင့်သဘာဝပတ်ဝန်းကျင်ထိန်းသိမ်းရေးဝန်ကြီးဌာန

၉။

ဦးမြတ်သူ

စီမံကိန်းနှင့်ဘဏ္ဍာရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၀။

ဦးအောင်ဝင်း

ဥပဒေချုပ်

၁၁။

ဒေါ်ခင်အေးဆွေ

စာရင်းစစ်ချုပ်

မွန်ပြည်နယ်

စဉ်

ဝန်ကြီး

ဝန်ကြီးဌာနအမည်

၁။

ဒေါက်တာအေးဇံ

ဝန်ကြီးချုပ်

၂။

ဒေါ်တင်အိ

လွှတ်တော်ဥက္ကဋ္ဌ

၃။

ဦးရွှေမြင့်

ဗမာတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၄။

ဒေါ်စံဝင့်ခိုင်

ပအိုဝ်းတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၅။

ဦးအောင်မြင့်ခိုင်

ကရင်တိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၆။

ဗိုလ်မှူးကြီးဝင်းနိုင်ဦး

လုံခြုံရေးနှင့်နယ်စပ်ရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၇။

 

လျှပ်စစ်၊စွမ်းအင်နှင့်စက်မှုဝန်ကြီးဌာန

၈။

ဒေါက်တာထိန်လင်း

လူမှုရေးဝန်ကြီးဌာန

၉။

ဦးထွန်းဌေး

စိုက်ပျိုးမွေးမြူရေးနှင့်ပို့ဆောင်ဆက်သွယ်ရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၀။

ဒေါက်တာမင်းကြည်ဝင်း(ခ)နိုင်ကြည်ဝင်း

သယံဇာတနှင့်သဘာဝပတ်ဝန်းကျင်ထိန်းသိမ်းရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၁။

ဦးဝဏ္ဏကျော်

စီမံကိန်း၊ဘဏ္ဍာရေး၊လူဝင်မှုကြီးကြပ်ရေးနှင့်ပြည်သူ့အင်အားဝန်ကြီးဌာန

၁၂။

ဒေါ်အေးအေးမို့

ဥပဒေချုပ်

၁၃။

ဒေါ်သိန်းသိန်းဦး

စာရင်းစစ်ချုပ်

၁၄။

ဦးမင်းကျော်လွင်

စည်ပင်သာယာရေးနှင့်ဆောက်လုပ်ရေးဝန်ကြီးဌာန

ရခိုင်ပြည်နယ်

စဉ်

ဝန်ကြီး

ဝန်ကြီးဌာနအမည်

၁။

ဦးညီပု

ဝန်ကြီးချုပ်

၂။

ဦးစံကျော်လှ

လွှတ်တော်ဥက္ကဋ္ဌ

၃။

ဦးပုန်ဘွေ

ချင်းတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၄။

ဗိုလ်မှူးကြီးဖုန်းတင့်

လုံခြုံရေးနှင့်နယ်စပ်ရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၅။

ဦးကျော်အေးသိန်း

ဘဏ္ဍာရေး၊အခွန်၊စီမံကိန်းနှင့်စီးပွားရေးဝန်ကြီးဌာန

၆။

ဦးကျော်လွင်

စိုက်ပျိုးရေး၊မွေးမြူရေး၊သစ်တောနှင့်သတ္တုတွင်းဝန်ကြီး ဌာန

၇။

ဦးအောင်ကျော်ဇံ

လျှပ်စစ်၊စက်မှုနှင့်လမ်းပန်းဆက်သွယ်ရေးဝန်ကြီးဌာန

၈။

ဦးဝင်းမြင့်

စည်ပင်သာယာရေးဝန်ကြီးဌာန

၉။

ဒေါက်တာချမ်းသာ

လူမှုရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၀။

ဦးကျော်လှထွန်း

ဥပဒေချုပ်

၁၁။

ဒေါ်ယဉ်လှ

စာရင်းစစ်ချုပ်

ရန်ကုန်တိုင်းဒေသကြီး

စဉ်

ဝန်ကြီ:

ဝန်ကြီးဌာနအမည်

၁။

ဦးဖြိုးမင်းသိန်း

ဝန်ကြီးချုပ်

၂။

ဦးတင်မောင်ထွန်း

လွှတ်တော်ဥက္ကဋ္ဌ

၃။

ဦးမောင်မောင်စိုး

မြို့တော်ဝန်၊စည်ပင်သာယာရေးဝန်ကြီးဌာန

၄။

နော်ပန်းသဉ္ဇာမျိုး

ကရင်တိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၅။

ဦးဇော်အေးမောင်

ရခိုင်တိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၆။

ဗိုလ်မှူးကြီးအောင်စိုးမိုး

လုံခြုံရေးနှင့်နယ်စပ်ရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၇။

ဦးမြင့်သောင်း

စီမံကိန်းနှင့်ဘဏ္ဍာရေးဝန်ကြီးဌာန

၈။

ဦးဟံထွန်း

စိုက်ပျိုးရေး၊မွေးမြူရေး၊သစ်တောနှင့်စွမ်းအင်ဝန်ကြီးဌာန

၉။

ဒေါ်နီလာကျော်

လျှပ်စစ်စက်မှုလက်မှုနှင့်လမ်းပန်းဆက်သွယ်ရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၀။

ဦးနိုင်ငံလင်း

လူမှုရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၁။

ဦးဟန်ထူး

ဥပဒေချုပ်

၁၂။

ဒေါ်ခင်သန်းလှ

စာရင်းစစ်ချုပ်

ရှမ်းပြည်နယ်

စဉ်

ဝန်ကြီ:

ဝန်ကြီ:ဌာနအမည်

၁။

ဒေါက်တာလင်းထွဋ်

ဝန်ကြီးချုပ်

၂။

ဦးစိုင်းလုံးဆိုင်

လွှတ်တော်ဥက္ကဋ္ဌ

၃။

ဦးခွန်ထွန်းလူ(ခ)ဒီကီ

“ဝ”ကိုယ်ပိုင်အုပ်ချုပ်ခွင့်ရတိုင်း

၄။

ဦးကျောက်တယ်ချန်

ကိုးကန့်ကိုယ်ပိုင်အုပ်ချုပ်ခွင့်ရဒေသ

၅။

ဦးဝင်းကျော်(ခ)ဦးအိုက်မန်း

ပလောင်ကိုယ်ပိုင်အုပ်ချုပ်ခွင့်ရဒေသ

၆။

ဦးခွန်စံလွင်

ပအိုဝ်းကိုယ်ပိုင်အုပ်ချုပ်ခွင့်ရဒေသ

၇။

ဦးအာကာလင်း

ဓနုကိုယ်ပိုင်အုပ်ချုပ်ခွင့်ရဒေသ

၈။

ဒေါက်တာအောင်သန်းမောင်

ဗမာတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၉။

ဦးဇုတ်ဒေါင်

ကချင်တိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၁၀။

ဦးဂူဆာ

လီဆူတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၁၁။

ဦးယောသပ်

လားဟူတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၁၂။

ဦးအာဗေလှ

အာခါတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၁၃။

ဒေါက်တာထွန်းလှိုင်

အင်းသားတိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၁၄။

ဦးခွန်အေးမောင်

ကယန်း(ခ)ပဒေါင်တိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၁၅။

ဗိုလ်မှူးကြီးလှဦး

လုံခြုံရေးနှင့်နယ်စပ်ရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၁၆။

ဦးစိုင်းလုံကျော်

စိုက်ပျိုးရေး၊မွေးမြူရေးနှင့်ဆည်မြောင်းဝန်ကြီးဌာန

၁၇။

ဦးခွန်ရဲထွေး

လမ်းပန်းဆက်သွယ်ရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၈။

ဒေါက်တာညီညီအောင်

သယံဇာတနှင့်သဘာဝပတ်ဝန်းကျင်ထိန်းသိမ်းရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၉။

ဦးဆွေသိန်း

လျှပ်စစ်၊စွမ်းအင်နှင့်စက်မှုဝန်ကြီးဌာန

၂၀။

ဦးစိုးညွန့်လွင်

စီမံကိန်းနှင့်စီးပွားရေးဝန်ကြီးဌာန

၂၁။

ဒေါက်တာမျိုးထွန်း

လူမှုရေးဝန်ကြီးဌာန

၂၂။

ဦးစိုင်းရှဲန်တစ်လုံ

ဘဏ္ဍာရေးဝန်ကြီးဌာန

၂၃။

ဦးစိုင်းစွံဆိုင်း

စည်ပင်သာယာရေးဝန်ကြီးဌာန

၂၄။

ဦးတင်ဦး

ဥပဒေချုပ်

၂၅။

ဒေါ်နန်းဝိုဟိန်း

စာရင်းစစ်ချုပ်

ဧရာဝတီတိုင်းဒေသကြီး

စဉ်

ဝန်ကြီး

ဝန်ကြီးဌာနအမည်

၁။

ဦးလှမိုးအောင်

ဝန်ကြီးချုပ်

၂။

ဦးအောင်ကျော်ခိုင်

လွှတ်တော်ဥက္ကဌ

၃။

ဂါ့မိုးမြတ်မြတ်သူ

ကရင်တိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၄။

ဦးတင်စော

ရခိုင်တိုင်းရင်းသားလူမျိုးရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၅။

ဗိုလ်မှူးကြီးကျော်စွာလှိုင်

လုံခြုံရေးနှင့်နယ်စပ်ရေးရာဝန်ကြီးဌာန

၆။

ဦးဌေးဝင်း

စီမံကိန်းနှင့်ဘဏ္ဍာရေးဝန်ကြီးဌာန

၇။

ဦးတင်အောင်ဝင်း

စိုက်ပျိုးရေး၊မွေးမြူရေး၊သယံဇာတနှင့်ပတ်ဝန်းကျင်ထိန်းသိမ်းရေးဝန်ကြီးဌာန

၈။

ဦးဝင်းဌေး

လျှပ်စစ်၊စွမ်းအင်၊စက်မှုလက်မှုနှင့်လမ်းပန်းဆက်သွယ်ရေးဝန်ကြီးဌာန

၉။

ဦးကျော်မြင့်

စည်ပင်သာယာရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၀။

ဒေါက်တာလှမြတ်သွေး

လူမှုရေးဝန်ကြီးဌာန

၁၁။

ဦးသိန်းရွှေ

ဥပဒေချုပ်

၁၂။

ဒေါ်စန်းစန်းခိုင်

စာရင်းစစ်ချုပ်

 

ပြည်ထောင်စုနယ်မြေ၊ နေပြည်တော်

စဉ်

ဝန်ကြီး

ဝန်ကြီးဌာနအမည်

၁။

ဒေါက်တာမျိုးအောင်

မြို့တော်ဝန်နေပြည်တော်ကောင်စီ(ဥက္ကဋ္ဌ)

၂။

ဗိုလ်မှူးကြီးမင်းနောင်

ကောင်စီဝင်

၃။

ဦးအောင်မြင်ထွန်း

ကောင်စီဝင်

၄။

ဦးတင်ထွန်း

ကောင်စီဝင်

၅။

ဦးအေးမောင်စိန်

ကောင်စီဝင်

ကိုယ်ပိုင်အုပ်ချုပ်ခွင့်ရ တိုင်း သို့မဟုတ် ကိုယ်ပိုင်အုပ်ချုပ်ခွင့်ရ ဒေသ ဦးစီး အဖွဲ့ဥက္ကဋ္ဌများ

စဉ်

ဝန်ကြီး

ဝန်ကြီးဌာနအမည်

၁။

ဦးကေဆိုင်း

နာဂကိုယ်ပိုင်အုပ်ချုပ်ခွင့်ရဒေသ

၂။

ဦးခွန်စံလွင်

ပအိုဝ်းကိုယ်ပိုင်အုပ်ချုပ်ခွင့်ရဒေသ

၃။

ဦးဝင်းကျော်(ခ)ဦးအိုက်မိန်း

ပလောင်ကိုယ်ပိုင်အုပ်ချုပ်ခွင့်ရဒေသ

၄။

ဦးကျောက်တယ်ချန်

ကိုးကန့်ကိုယ်ပိုင်အုပ်ချုပ်ခွင့်ရဒေသ

၅။

ဦးခွန်ထွန်းလူ(ခ)ဒီကီ

“ဝ”ကိုယ်ပိုင်အုပ်ချုပ်ခွင့်ရတိုင်း

၆။

ဦးအာကာလင်း

ဓနုကိုယ်ပိုင်အုပ်ချုပ်ခွင့်ရဒေသ